Merhaba sevgili e-bergi okurları! Bu yazımızda sizlere bu yıl 19.’su düzenlenecek olan Geleneksel Programlama Yarışmasından bahsedeceğiz. Bildiğiniz üzere, e-bergi ODTÜ Bilgisayar Topluluğu üyeleri tarafından hazırlanıp yayınlanıyor. Geleneksel Programlama yarışması da yine ODTÜ Bilgisayar Topluluğu’nun en önemli etkinliklerinden biri.

Geleneksel Programlama Yarışması lisans öğrencilerinin katılabildiği, ön eleme süreci ve final gününden oluşan bir algoritma geliştirme yarışmasıdır. Bu yılki yarışmamızın ön eleme süreci 15 Nisan 2016 tarihinde başlayacak ve toplam 60 saat sürecek. Ön eleme sürecini başarıyla tamamlayan yarışmacılarımız 29 Nisan 2016 tarihinde ODTÜ’ye davet edilecek ve ODTÜ Bilgisayar Mühendisliğinde gerçekleştirilecek olan final etabına katılmaya hak kazanacaklardır. Şehir dışından gelen finalistlerimizin ulaşım ve konaklama masrafları tarafımızdan karşılanacaktır.

Final etabına katılmaya hak kazanıp finalde başarılı olan ilk 3 takımımızdan birinciye 5000 TL, ikinciye 3000 TL ve üçüncüye 2000 TL olmak üzere para ödülümüz olacaktır.

Ön eleme için kayıt yaptırmak ve yarışmayla ilgili daha çok bilgi almak için: yarisma.cclub.metu.edu.tr